"Dzisiaj jest pierwszym dniem reszty twojego życia"

Jonathan Carroll

o mnie

Dr Joanna B. Hałaj - psycholog

Psycholog, ukończyła  dwie specjalności z zakresu psychologii klinicznej dorosłych jest także specjalistą w zakresie dzieci i młodzieży. Psychoterapeuta dorosłych, młodzieży i dzieci po ukończonych specjalistycznych studiach i kursach. 

Psychoterapię dorosłych, dzieci i młodzieży prowadzi metodą integratywną tzn. psychodynamiczną, humanistyczną i behawioralno-poznawczą. 

Odbyła kurs z zakresu terapii rodzin i par. 

Ukończyła szkołę psychoterapii integratywnej, szkołę trenerów zarządzania, studia podyplomowe z psychosomatyki oraz z logopedii i neurologopedii. Brała udział w wielu kursach, szkoleniach i konferencjach z zakresu psychoonkologii, psychotraumatologii, seksuologii, interwencji w kryzysie oraz uzależnień behawioralnych oraz od środków psychoaktywnych. 

Ma za sobą staże na oddziale psychiatrycznym, onkologicznym i neurologicznym. 

Oprócz własnej praktyki psychologiczno - psychoterapeutycznej, pracuje jako adiunkt, prowadząc wykłady z zakresu szeroko pojętej psychologii m.in. "Psychologia kliniczna i psychoterapia", "Profilaktyka, poradnictwo i terapia małżeństwa i rodziny", "Psychologia rozwojowa dzieci i młodzieży", "Rozwód jako kryzys", "Komunikacja interpersonalna", "Psychologia biznesu", "Psychologia zarządzania", „Psychiatria”. „Psychosomatyka somatopsychologia”. Były kierownik pracowni psychologii zdrowia w Instytucie Pielęgniarstwa i Położnictwa Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Współautorka 3 książek z psychologii i ponad 60 artykułów o tematyce psychologicznej. Prowadzi badania naukowe z zakresu stresu. Była członkiem Senatu i Rady Wydziału Wyższej Szkoły Ekonomiczno - Inżynieryjnej w Rzeszowie.

Pozostaje pod stała superwizją (uczestniczy w spotkaniach z innym specjalistą posiadającym certyfikat superwizora. Celem superwizji jest zapewnienie wysokiej jakości świadczonych usług terapeutycznych).

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. 

Jest inicjatorem powstania Fundacji Zdrowia Psychosomatycznego.